НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Акція  «Подаруй бібліотеці книгу»

Згідно плану роботи шкільної бібліотеки, з метою поповнення фонду новою програмовою та художньою літературою, виховання в учнів  культури читання, поваги до книги, у вересні 2020 року  було організовано  та проведено акцію «Подаруй бібліотеці книгу».

Завдяки благодійній  акції книжковий фонд бібліотеки поповнився чудовою збіркою з 8-ми книг «Гаррі Поттера», збіркою для вивчення програмових творів із зарубіжної літератури  та ще 20-ма екземплярами цікавих книг.

Дякуємо учнівському самоврядуванні за чітку організацію у проведенні акції.

Окрема подяка батьківським комітетам класів за активну участь  та подаровані книги в кількості 37 екземплярів.

 Учнів школи запрошуємо до бібліотеки за новинками!!!

Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт - ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються в нашому виданні.

Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам`ятки - Кам`яну Могилу і Херсонес Таврійський, що увійшли до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО; про риродні багатства України - мінеральні води та цілющі грязі, заповідний ковиловий степ і карпатські ліси, поклади вугілля та нафти, уранової руди та золота; про визначні наукові відкриття і технічні досягнення і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи.

Історичний роман "Ольвія” – один із найкращих творів нашого сучасника Валентина Лукича Чемериса. Твір був написаний у 1969 р. Ще зі шкільних років Чемерис цікавився історією Скіфії. За його твердим переконанням, скіфи були одним із тих народів, що суттєво збагатили історію нашої країни. Доля роману дуже схожа на долю головної героїні – Ольвії, така ж непередбачена та багатостраждальна, (твір 13 років був заборонений), але все-таки щаслива (потім декілька разів перевидавався і ввійшов до тридцятитомної бібліотеки шедеврів – українських історичних романів), адже в перекладі зі старогрецької Ольвія означає "щаслива”.

"Альбертина зникає».

Історію кохання Оповідача до Альбертини називають диптихом чи триптихом, оскільки воно викладається у трьох частинах: зародження кохання у пору двох бальбецьких побутів, радощі кохання у “Полонянці” і його кінець у “Альбертина зникає” (інша назва “Утікачка”). Перше видання “Альбертина зникає” посмертне. Воно з’явилося у видавництві “Нувель Ревю франсез” у листопаді 1925 року.

"Холоднеча" (1963), перший роман, відразу приніс письменникові визнання. Це багатошарова розповідь про людські страждання, про достоінство особистості, про тяжке існіування людини у просторі, де панує холод самотності та відчуженості. Прозова комедія "Старі майстри" (1985) "розважає" читача дошкульною критикою держави, її інституцій, а також доскіпливим перечитуванням канону, на якому побудовано західну культурно-освітню традицію.

"Сон кельта " - це мозаїка спогадів , що проходять перед очима героя в камері смертників. В основу роману покладена реальна історія легендарного борця за незалежність Ірландії Роджера Кейсмента . Колишній британський консул , чиї звіти про лиходійствах , що творяться колонізаторами в Конго і Амазонії , принесли йому широку популярність , він був страчений за заклики до заколоту проти панування Британської імперії. Кейсмент провів останні дні в повній ізоляції , надісланий друзями і соратниками , обуреними його змовою з німцями і гомосексуальними зв'язками , про які стало відомо з його щоденника - чи то справжнього , чи то сфальсифікованого .

Це книга про письменника, якого ще за життя називали класиком. Книга містить дев?ять розділів. П?ять інтермедій. Серед дійових осіб - убивці української радянської літератури, національні дурні, селяни села «Солошино», лейтенант артилерії Загребельний, Михайло Рєзнікович, князі, султани, диктатори 

"Бикфордов мир" - это очень серьезная и очень грустная сказка, сюжет которой пересказать непросто. Главные ее темы - память и страх. Память о детстве, о прошлой жизни, о разочаровании в реальном мире, боязнь любых перемен, отсутствие желаний, комплекс вины и бессилия перед жизнью. Роман жесток, абсурден и абсолютно логичен. Мы все привязаны к бикфордову шнуру в этом взрывающемся мире и тянем его за собой всю жизнь. 

Лаконічно-ектремальний «Потяг», цинічно-романтична «Мері...», мізантропічно-філософський «Дядечко...» та яскраві, сповнені цікавих спостережень та гумору оповідання відомого українського письменника Євгена Положія в одній книзі — справжня одіссея. Але це не повернення героя додому і навіть не пошуки автентичності Гомера. Це просто тексти, які будуть цікаві людям, що вміють читати.

Чезіра — головна героїня роману видатного італійського письменника Альберто Моравіа (1907—1990) «Чочара» — колись приїхала з села в Рим, знайшла хай і невеличке, але все ж своє місце під сонцем, народила доньку, справжню красуню. Та прийшла війна, Чезіра втратила лавку і квартиру, разом з донькою була змушена тікати в гори. І все ж вона зберегла головне — свою душу і віру, які допомогли їй вижити в усіх колах пекла знавіснілого світу та зберегти надію на краще майбутнє…

Маємо: острів, людину  та  рушницю. У  якийсь  момент  ці три  об'єкти  об'єднуються  у часі: людина припливає на  острів,  бере рушницю,  наставляє  її  собі  в груди  і  натискаєна  курок. Такий собі  кінець  життя  і  початок  роману... Лунає постріл,  людина падає,  але там, у  світі  за межами  острова,  нічого  не змінюється:  єминуле,  і  є  майбутнє.   От тільки  що  минуле і  майбутнє  значать  без людини?..  Аще  на  острові  є  зайці,  їх  звуть Понг  і  Пінга, вони можуть  розмовляти з  людьми  (справді?)  і  врятувати  людину  від смерті... 

"У житті найцікавіше - це життя", - сказав одного разу письменник, звертаючись до своїх читачив. І його новий роман "Львiвська гастроль Джимi Хендрiкса", де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження. Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили... американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися... Роман виходить одночасно на двох мовах: українською і російською.

Украина-Европа. Хронология развития с древнейших времен и до начала нашей эры и по 1000 год

 

 

Украина-Европа. Хронология развития 1000-1500

Украина-Европа. Хронология развития 1500-1800

Три молоді киянки прийняли від помираючої відьми Килини її дар. Як же вони зуміють розпорядитися ним? Адже вони такі різні: студентка історичного ¬факультету Маша Ковальова, залізна бізнес-леді Катерина Дображан­ська і звільнена з нічного клубу спі¬вачка-зайдиголова Даша Чуб на прі-звисько Землепотрясна. Всі події розгортаються в наші дні. Але, володіючи магічною силою, не важко потрапити в минуле і познайомиться з авторами «Трьох богатирів» і «Демона» — Віктором Васнецовим та Михайлом Врубелем. А також відвідати київську Лису Гору, де, за переказами, збиралися усі слов’янські відьми.

Якщо про кохання жінки намагається писати чоловік — то це справа безнадійна. Майже безнадійна. Бо для цього потрібен не просто талант. Потрібен рідкисний талант, тому що кохання жінки не можливо описати формулами и схемами, його не можна розкласти на «так» чи «ні», на чорне та біле, на однозначне «люблю» та «ненавиджу». Можна сказати однозначно – Януш Леон Вишневський один з небагатьох, хто вміє це робити. Бо інакше його навряд чи ставили поруч з іменами великих Набокова і Буніна і не називали б «польским Чеховим». Видавництво «Фоліо» презентує: Януш Леон Вишневський, збірка «Коханка», сім історій про кохання, у яких письменник м’яко і без хірургічного втручання препарує душу закоханих жінок — це те, що варто читати…