Цьогорічний місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом "ВІРЮ В МАЙБУТНЄ ТВОЄ,УКРАЇНО!"

В нашому ліцеї було організовано та проведено такі заходи:
*книжково-ілюстративні виставки:
"Це моя Україна,це моя Батьківщина!","Нашого цвіту по всьому світу"
*тематичні годин :
"Читаємо про Україну разом"(ротаційне читання,учні 5-х кл.)
*буккросинг з літературно-патріотичної тематики"Передай книжку другу."
*бібліотечний урок,квест на тему:"Як ти знаєш своє село?"(учні 6-х кл.)
*день бібліотворчості:
Виготовлення міні-книжечок"Осінь в рідному краї"(учні початкових кл.)
*акція : "Подаруй бібліотеці книгу на патріотичну тематику".

Звичаї – то скарб українського  народу.

     Календарні  свята й обряди становлять найсуттєвішу частину  традиційно-побутової культури ,по суті,визначають весь розпорядок життя людини на цілий рік. Вони є складним фольклорним комплексом,у якому поєднуються і раціональний досвід українців,і релігійно-магічні вірування,і найдавніші звичаї.

    Календарні звичаї та обряди формально узгоджувалися з річним літургічним циклом православної церкви ,проте основою побутових святців був трудовий  сільськогосподарський календар . Річне аграрне поле включало зимові ,весняні,літні та осінні свята , обряди і звичаї. Компонентами календарних свят українців були обрядовий стіл, господарська й сімейна магії,вшанування предків,провіщення майбутнього, ритуальні обходи й вітання,рядження і драматичні сценки,розваги,спортивні змагання. Обов'язковим  для цих свят завжди було виконання календарно-обрядових пісень,присвячених кожній порі року:зимові колядки та щедрівки ,веснянки,купальські,троїцькі,обжинкові пісні.

    Така обрядовість мала забезпечити  добробут і щастя хліборобської родини,щасливий шлюб для молоді,високий врожай та плодючість худоби, відвести всіляке зло,передбачити майбутнє і вплинути на нього.

    Протягом століть через свята й обряди старші покоління передавали молодим головні риси українського національного характеру:свою любов до землі,працелюбність ,прагнення до волі,гостинність,життєрадісність. Свята задовольняли духовні й естетичні потреби народу,в них знаходили свій вияв почуття й емоції,таланти і здібності.

    Елементи календарних свят та обрядів нині широко використовують у своїй творчості професійні та самодіяльні митці.

   Традиційні свята й обряди чимдалі активніше входять у систему сучасної культури. 

Нові надходження !!!Дякуємо батьківському комітету ліцею!

22 січня в Україні відзначається величезне національне свято - День Соборності.

Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв,які боролися за об'єднання усіх національно - демократичних сил українства,хто словом і ділом намагався відродити незалежну Соборну українську державу.
В читальному залі шкільної бібліотеки нині діє книжкова виставка,присвячена Дню Соборності.
Її мета - поглибити знання молоді про історію виникнення свята,виховувати патріотичні почуття,повагу до державних свят та викликати інтерес до вивчення історії України.

Вже стало традицією проводити щорічну акцію "Подаруй бібліотеці книгу". Цей рік не став виключенням. Щира подяка учнівському самоврядуванню за допомогу у проведенні акції. Подяка батьківським комітетам класів за розуміння та відповідальне ставлення до питання поповнення бібліотечного фонду (цьогоріч 26 екземплярів). Учнів школи запрошуємо до шкільної бібліотеки за новинками! 

Згідно з річним планом роботи шкільної бібліотеки, протягом тижня для учнів 2-х класів було проведено бібліотечні уроки "Знайомство з бібліотекою".

Шкільний бібліотекар Антоніна Голованова знайомила присутніх з бібліотекою, її фондом, з режимом та правилами роботи, пояснила значення слів "абонемент", "формуляр", "читальний зал", "бібліотечна виставка".

Разом з дітьми читали оповідання "Стужайло і море", із якого дізналися про Грудень, про його давні назви.

Учні 2-х класів розказували свої улюблені вірші.

 

Наприкінці уроку бібліотекар подарувала всім присутнім тексти колядок, які діти пообіцяли вивчити.

У рамках проведення загальношкільних заходів "16 днів без насильства" бібліотекарем школи 2грудня було підготовлено і проведено інформаційну годину для учнів 10 класу на тему "Живи вільно" з нагоди Міжнародного дня боротьби за відміну рабства .

Завданням бесіди було:
-ознайомити учнів з проблемою торгівлі людьми;
-надати основні правила та алгоритми практичних дій щодо безпечного спілкування онлай та в реальному житті;
-запропонувати корисні поради для уникнення небезпечних ситуацій потрапляння в експлуатацію.
Для проведення практичної частини та побудови діалогу з старшокласниками,з метою поглиблення та закріплення отриманих знань,було переглянуто мультфільм "Трудова експлуатація".
Голодомори,голодомори
Все до зернинки взяли з комори,
Взяли з комори все до зернини,
Все до зернини в неньки й дитини,
В неньки й дитини і в України.
Г о л о д о м о р...Що розуміє кожен з нас під цим словом?Які емоції покликає оте,здавалося,просте поєднання літер?
Співчуття чи жаль,скорботу чи страх? Правда,важко відповісти,бо тільки прочитаєш це холодне,грізне слово,то сльози відразу наповнюють не тільки очі,а і всю душу.
Для користувачів шкільної бібліотеки була оформлена тематична виставка "Минуле стукає в наші серця"

Шкільна бібліотека презентує нове видання – книгу Володимира Миколайовича Гузія «Віра, Любов, Надія: минуле, сьогодення, майбутнє у родоводах Броварщини».

Це продовження тем попередніх книжок автора «Золота очеретина» та «Про золоту очеретину».

Книга, яку рекомендує бібліотека своїм читачам, - це унікальне дослідження нашого родоводу, присвячене батькам, матерям, далеким і близьким предкам.

 

Частина перша книги познайомить вас з історією виникнення українських прізвищ. Є ймовірність знайти тут своє. А друга – має назву «Колесо істрії», у якій автор заохочує читачів заглянути в глибину родинної пам`яті, відкрити невідому історію свого роду по чоловічій лінії. 

30 вересня 2021р. – Всеукраїнський День бібліотек. У цей день для учнів 5-х класів був проведений бібліотечний урок «Всеволод Нестайко. Подорож у Країну Дитинства».

Шкільний  бібліотекар Антоніна Голованова ознайомила учнів з біографією письменника, (якого називають ангелом укр. л-ри), його творами, які є в бібліотечному фонді школи. Також діти прослухали уривок із чудової книги «Одиниця з обманом» і активно обговорили ситуацію, яку автор описує. Тематика була близькою дітям, адже оповідання про їхніх однолітків.

 

Підвели підсумок уроку реченням «Як ти вважаєш, чому потрібно читати?» Кожен записав свою думку на «метелику» та прикріпив на виставковому стенді.  

35-роковини Чорнобильської катастрофи

26 квітня 35 років тому ,на Чорнобильській АЕС сталася аварія,що стала не тільки найбільшою  катастрофою в історії ядерної енергетики,а й подією всесвітньо-історичного значення,що відбулася на теренах України.

   Місто Прип'ять,Київської області,стало прикладом блискучих перспектив і жахливих наслідків.
Сьогодні - це територія легенд, похмурих пейзажів і торжества природи.Водночас - це потенційне місто-музей міжнародного рівня,пам'ятка  величезної техногенної катастрофи.
 Шкільна бібліотека пропонує віртуальну екскурсію " мертвим містом."
Люди повинні пам'ятати  й жити так,щоби на землі не відбувалися подібні катастрофи.

ВІРТУАЛЬНА ЧИТАЛЬНЯ _ ПРИСЛІВ’Я ТА ЛЕГЕНДА ПРО БЕРЕЗЕНЬ

 

Березень, хоч і гоноровий, та веде за собою весну. Кажуть, що він злий до берізок, бо одразу після зими починають готувати березовий попіл для виготовлення скла, беруть сік від цих тендітних дерев. Тому і зустрічаємо назви «березоль», «березіль». Називають його і «марцем» – на честь бога війни Марса, який за сумісництвом ще й охороняв урожай. Спостережливі українці охрестили перший місяць весни досить оригінальними назвами: сонцегрій, вітроніс, свистунець, крапельник, калюжник. Чекати на тепло чи холод? Спостерігайте за птахами, аби дізнатися! Якщо журавель прилетів, то скоро зійде лід. Незабаром рушить крига, як чайка прилетить. Коли голуби багато воркотять, та варто чекати на тепло. Гуси ховають голову під крило – пророкують. Жайворонок приходить до тепла, а зяблик – навпаки. Якщо пташки в’ють гнізда на сонячній стороні, то літо буде холодним. І як побачите шпака, то знайте, що весна не за горами!

Цікаві прислів’я про березень допоможуть розширити кругозір дітей та ближче познайомити їх з природою.

Буває і березень морозом хвалиться.

У березні — квітні зима спереду і ззаду.

У березні день з ніччю міряється, дорівнює.

Коли в січні березень, бійся в березні січня.

Березень — не весна, а самий початок весни.

Березень зиму кінчає, так весну починає.

Березень з водою, квітень з травою, а травень з квітами.

Березень сухий та мокрий май -буде каша й коровай.

Березень у матері — зими шубу купив, та через три дні її продав.

Сухий березень, травень мокрий роблять хліб добрий.

 

КВІТЕНЬ В ГОСТЯХ У БЕРЕЗНЯ

 

(легенда)

Колись, кажуть, березень покликав до себе в гості квітня. Той і поїхав возом. А березень напустив на нього дощ. Місив-місив квітень грязюку та й вернувся.

Тоді березень заморозив грязь і закидав її снігом. Квітень зважився їхати саньми. Пішла розталь, ушкварив дощ - і квітень знову вернувся.

Після того квітень і хвалиться травню:

- Так і так... Уже двічі збирався до березня в гості й ніяк не доїду. Возом - грязь заважає, саньми - розталь не дає ходу.

Травень і навчає його:

- Як хочеш доїхати, бери віз і клади на нього сани та човен.

Зробив квітень так, як сказав травень, і махнув до березня в гості. Березень напустив сніг, а той склав віз і човен на сани та й поїхав далі; полив дощ, розлилась вода всюди, - той склав віз і сани в човен та й знову поїхав. Приїздить до березня, а той і очі витріщив.

- Як ти,- каже, - зумів доїхати в таку лиху негоду?

- Не доїхав би ніколи, та спасибі травню - навчив,- каже квітень.

- Ну, чекай же, маю! Я тобі крилечка увібгаю,- каже березень.

З того часу між березнем і травнем немає ладу: що в травні зацвіте або зросте раннє, то березневий мороз його й понищить.

 

 

День Безпечного Інтернету

Зараз в Україні майже 22 млн користувачів інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом тощо, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в інтернеті.

Від чого варто захищати дитину

Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини (і більш глобально – суспільства, держави). Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті діти. Вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто. Інколи школярі не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вчителів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини.

9 лютого 2021року  темою уроку інформатики для 8-х класів була незвичною, а саме Безпечний Інтернет.Учитель інформатики  Голованова А.М. продемонстувала дітям тематичну презентацію , обговорила  з учнями  проблеми та наслідки  при неправильному користуванні Інтернетом.

Надзвичайна дівчина Маруся Чурай

Народна пам'ять зберегла легенду про просту, але надзвичайну дівчину Марусю Чурай, яка належить до поетес козацької України. Вона жила у XVII ст„ складала пісні, які живуть і житимуть у віках.

За легендою, Маруся Чурай народилася в родині урядника Полтавського козацького полку Гордія Чурая. Датою народження найчастіше називають 25 січня 1625 року.

 

Саме її авторськими творами традиційно вважають пісні «Віють вітри», «Ой не ходи, Грицю», «Грицю, Грицю, до роботи», «Сидить голуб на березі», «Засвіт встали козаченьки» (існує також інша назва пісні «Засвистали козаченьки»), «Котилися вози з гори», «Ішов милий горонькою». Марусі присвячено чимало літературних творів (балада Левка Боровиковського «Чарівниця», драма Михайла Старицького «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», драматична поема Любов Забашти «Дівчина з легенди», драма Володимира Самійленка «Маруся Чураївна», повість Ольги Кобилянської «В неділю рано зілля копала», тощо), а найвідомішим з них став історичний роман у віршах «Маруся Чурай» Ліни Костенко. 

Горлівський музей мініатюрної книги ім.В.О.Разумова

Музей відкритий 2001 року у м.Горлівка,створений  на базі приватної колекції В О.Разумова.

Колекція містить понад 7000 екземплярів міні (до 100мм) і мікрокниг (до 10мм),які видані в 59 країнах миру й викладені на 102 мовах.

Це книги стародавні і сучасні,виготовлені як у друкарнях, так і ручним способом.

Вражає зовнішнє оформлення. Їхні плетіння зроблені з  із різноманітних матеріалів:оксамит, шовк, натуральна шкіра, метал, дерево, перламутр. Деякі з них мають металеві застібки та позолочені обрізи.

Мініатюрні книги відрізняє висока поліграфічна майстерність.

Всесвітній день бібліотек

30 вересня – Всесвітній день бібліотек.

Княжицька шкільна бібліотека вітає колег району зі світом!

Бажаємо щастя, миру, та здійснення творчих ідей!

Бібліотека – море книг.

Бібліотека – храм науки….

Переступайте наш поріг,

                       Беріть скарби нетлінні в руки!

Семінар для шкільних бібліотекарів

Відповідно до плану роботи РМК, 08.11.2019 року, у Національному музеї Тараса Шевченка, відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів Броварського району.  У котре присутні мали можливість прослухати цікаву розповідь  про життєвий та творчий шлях  великого Кобзаря.

Декілька слів про музей. Він розміщений у просторих залах маєтку Миколи Терещенка, колекція якого формувалась 150 років і на сьогодні налічує понад 85 тис. експонатів. Усі вони унікальні: це і оригінали малярських робіт Шевченка,  документи про його життя та творчість, рідкісні фотографії поета та його друзів, першодрук творів Тараса Григоровича з його автографами  та багато іншого.

 Жоден із присутніх не залишився байдужим. Кожен відкрив щось нове для себе. Усім нам припали  до душі авторські картини, які виглядали  дуже реалістично і відтворювали життя тодішньої епохи.

 Після екскурсії методист  Горицька І.О. зробила рекомендаційні  повідомлення  з приводу  плану роботи  шкільних бібліотекарів.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ

Із метою удосконалення роботи шкільних бібліотек щодо виховання підростаючого покоління, формування інформаційної компетентності учнів, формування в учнів любові до книги та читання, на базі Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів 24 жовтня 2019 року відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів.

Бібліотекар школи Голованова А.М. презентувала роботу шкільної бібліотеки "Імідж бібліотеки,як фактор її розвитку".

За участі  бібліотекарів району був проведений бібліотечний урок на тему «Енеїда» І.П.Котляревського – як репрезентація української національної ідентичності".

 Методист РМК І.О. Горицька ознайомила з питанням забезпечення підручниками учнів ЗЗСО району та підсумувала проведення місячника шкільних бібліотек.

 

   У музеї школи  бібліотекар Голованова А.М. та заступник  директора з ВР Кутузова Н.І. презентували присутнім   проект краєзнавчо–пошукової роботи "НепрОSTі" листи (листи,які писали молоді люди  з Німеччини на батьківщину). У рамках цього проекту  була проведена  пошукова  робота,  у процесі якої знайдено адресатів  листів. Звістку з минулого  отримала донька, мати якої була остарбайтером.

День Безпечного Інтернету

Бібліотека приєдналася до відзначення Дня безпечного Інтернету (SID), який організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування ідеї відповідального використання онлайн - технологій та мобільних приладів, особливо, дітьми та молоддю.

День Безпечного Інтернету відзначається на другий день другого тижня другого місяця щорічно. Тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн.

 

Цей день у бібліотеці пройшов цікаво та з користю. Користувачі бібліотеки з цікавістю переглянули «Посібник з прав людини для Інтернет -користувачів», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі. Після перегляду обговорювалися питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав людини та механізми їх захисту.

Читай книжки, читатимеш і реп

Із маленької ідеї однієї вчительки почався загальношкільний проект «Читай книжки, читатимеш і реп», мета якого – залучати дітей до читання. Проект збираються реалізовувати в оновленому читальному залі. Княжицька бібліотека-читальня чи не найбільша з усіх шкіл району. Це щось на кшталт коворкінгу – комфортна простора зала з вай-фай зоною, де діти можуть збиратися групами чи поодинці, готуватися до шкільних предметів чи позашкільних заходів.

Мої гранітні стереотипи щодо бібліотек, у яких тебе готові спопелити поглядом за найменший шум і прояви життєдіяльності, розбилися вщент після знайомства з бібліотекаркою – Антоніною Головановою. Це людина, яка розуміє, що сучасну дитину читати не змусиш без попереднього зацікавлення. Антоніна Миколаївна демонструє столи, на яких незабаром стоятимуть комп’ютери. Таким чином діти зможуть шукати інформацію одразу з двох джерел – із книг та Інтернету. Бібліотечне наповнення теж досить різноманітне. На столах помічаю багато яскравої періодики, виставки-стенди рясніють «абабагаламагівськими» виданнями, від яких отримуєш не лише тексти для прочитання, але й неабияку естетичну насолоду. Сучасними друкованими матеріалами бібліотека комплектується завдяки батькам, які, віддаючи дитину до школи, віддають на загальношкільне користування й частинку власних книжкових запасів.

                                                                                                         Юлія Шевель

Крути, Крути... Довік не забути

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним, тому що вони власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

 

До цієї дати в шкільній бібліотеці була  оформлена книжкова виставка «Крути, Крути... Довік не забути». На виставці представлена література, яка поетичним і публіцистичним словом знайомить з героїкою подвигу юнаків України.

Сповідаю жалобу сумну

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост - це події, пов’язані з великими людськими втратами.

Починаючи з середини XX ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.

З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в читальному залі шкільної  бібліотеки для  учнів та викладачів презентовано книжкову виставку-реквієм «Сповідаю жалобу сумну».

Наша книжкова виставка - це наш обов’язок ще раз нагадати про ті страшні події сьогоднішньому поколінню, щоб ніколи більше це не повторилося.

 

22 січня День Соборності України «Моя  Єдина Україна»

Революція 1917-1920 року  в Україні втілила мрію багатьох поколінь, об’єднавши українські землі в єдину соборну державу.

 Остаточна процедура оформлення Соборності відбулася в Києві 22 січня . У цей день був підписаний і оприлюднений спеціальний Універсал Директорії УНР, який дістав також назву Акту Злуки.

 

Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно - Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.

День української мови

У бібліотеці Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено з учнями 7-9 класів урок – роздум «За що ти любиш Україну?». Щира розмова з учнями, круглий стіл… за основними тезами учні висловили свою думку: написали невеликий  твір, склали вірші.

За що ти любиш Україну?

 

За ті прекрасні луки

І милозвучні звуки

Люблю Україну за пісні,

Традиції з давніх-давен.

А ще,за прекрасних людей,

Що підтримують нас кожен день.

Люблю Україну не тільки

За красу  і добрих людей,

А ще й за силу волі

Нездоланних і вірних синів.

 

 

Заглинська Альбіна  7 клас

У Княжицькій ЗОШ I-III ступенів  місячник шкільної бібліотеки був присвячений 100-річчю від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

 Заходи,які проводились в рамках місячника були спрямовані на реалізацію основних пріоритетів Нової української школи та  надання  читачам можливості проявляти свої нахили з урахуванням вікових особливостей,залучення дітей  до читання.

Мудра людина із щирим серцем. Так називають В.О.Сухомлинського,заслуженого вчителя України, лауреата  Державної премії імені Т.Г.Шевченка.

«…ведіть дітей в обстановку,де є і яскраві образи, і причинно-наслідкові зв’язки між явищами,де діти  захоплюються,переживають почуття подиву перед красою і водночас мислять,аналізують».

                                      В.О Сухомлинський

 

Інформація про проведення місячника шкільної бібліотеки

 

01.10.

Презентація книжкової виставки  творів В.Сухомлинського « Вічний слід на землі». Учні 2-6 класів.

02.10.

«Золоті розсипи  мудрості» - презентація книжок Сухомлинського,які представлені для читання у бібліотеці ( 4-6 –ті  класи)

03.10.,04.10.,05.10.

«Всі добрі люди – одна сім’я» - години спілкування з учнями 5-А,5-Б,5-В класів.

08.10.,09.10.,10.10.,11.10.

« Зупинись перед красою»  бібліотечна  прогулянка « під блакитним небом». Спостерігання за навколишньою природою . Складання оповідання « Осінь». Учні 2-А,2-Б,2-В,2-Г.

12.10. – 19.10

«Краса людини – її доброта» . Уроки доброти 7 -8 класи. Відкритий мікрофон « Мені добре,коли…»

22.10.

Круглий стіл за «Листами до сина» Василя  Сухомлинського. З учнями 9-х класів  відбувся діалог: про святість хліба,про те,що треба завжди пам’ятати,хто ти і звідки твоє коріння;про виховання краси людської душі;про моральну чистоту кохання;про те,яким повинен бути справжній друг і т.п.

23.10.

Літературна гра-подорож за книгою В.Сухомлинського « Чиста криниця». Вікторина за книгою. Читання творів за ролями. 3—А.

24.10.

Літературна гра-подорож за книгою В.Сухомлинського  « Вічна тополя». Читання оповідання «Петрик і Павлик» за ролями. 3-Б.

25.10.

Літературна гра-подорож за книгою В.Сухомлинського « Бути людиною». Добрі справи 3-В класу. Гра «Склади прислів’я про добро».

26.10. Підведення підсумків . Нагородження найкращих читачів бібліотеки 2017/2018н.р.   У Княжицькій ЗОШ I-III ступенів  місячник шкільної бібліотеки був присвячений 100-річчю від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

 Заходи,які проводились в рамках місячника були спрямовані на реалізацію основних пріоритетів Нової української школи та  надання  читачам можливості проявляти свої нахили з урахуванням вікових особливостей,залучення дітей  до читання.

Мудра людина із щирим серцем. Так називають В.О.Сухомлинського,заслуженого вчителя України, лауреата  Державної премії імені Т.Г.Шевченка.

«…ведіть дітей в обстановку,де є і яскраві образи, і причинно-наслідкові зв’язки між явищами,де діти  захоплюються,переживають почуття подиву перед красою і водночас мислять,аналізують».

                                      В.О Сухомлинський

 

Інформація про проведення місячника шкільної бібліотеки

 

01.10.

Презентація книжкової виставки  творів В.Сухомлинського « Вічний слід на землі». Учні 2-6 класів.

02.10.

«Золоті розсипи  мудрості» - презентація книжок Сухомлинського,які представлені для читання у бібліотеці ( 4-6 –ті  класи)

03.10.,04.10.,05.10.

«Всі добрі люди – одна сім’я» - години спілкування з учнями 5-А,5-Б,5-В класів.

08.10.,09.10.,10.10.,11.10.

« Зупинись перед красою»  бібліотечна  прогулянка « під блакитним небом». Спостерігання за навколишньою природою . Складання оповідання « Осінь». Учні 2-А,2-Б,2-В,2-Г.

12.10. – 19.10

«Краса людини – її доброта» . Уроки доброти 7 -8 класи. Відкритий мікрофон « Мені добре,коли…»

22.10.

Круглий стіл за «Листами до сина» Василя  Сухомлинського. З учнями 9-х класів  відбувся діалог: про святість хліба,про те,що треба завжди пам’ятати,хто ти і звідки твоє коріння;про виховання краси людської душі;про моральну чистоту кохання;про те,яким повинен бути справжній друг і т.п.

23.10.

Літературна гра-подорож за книгою В.Сухомлинського « Чиста криниця». Вікторина за книгою. Читання творів за ролями. 3—А.

24.10.

Літературна гра-подорож за книгою В.Сухомлинського  « Вічна тополя». Читання оповідання «Петрик і Павлик» за ролями. 3-Б.

25.10.

Літературна гра-подорож за книгою В.Сухомлинського « Бути людиною». Добрі справи 3-В класу. Гра «Склади прислів’я про добро».

26.10. Підведення підсумків . Нагородження найкращих читачів бібліотеки 2017/2018н.р.

Поповнення бібліотечного фонду

Адміністрація Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, шкільний бібліотекар, вчителі висловлюють слова подяки батькам і учням за допомогу у придбанні програмової художньої літератури.

Фонд шкільної бібліотеки поповнився тридцятьма сімома екземплярами книг.

 

Вдячні за розуміння наших проблем і таку необхідну на сьогодні підтримку.

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Ми схиляємо голови перед Героями, які віддали свої життя за вільну Україну 29 січня: 1918 року  Триста студентів стали на захист Батьківщини біля поліського села Крути з численним військом, що напало на Українську Народну Республіку.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження  українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити.

«Понад все вони любили свій коханий край», - писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

Вона так само яскраво й не знищено палає нині і в наших серцях — сто літ після Крут. Ми будуємо ту Україну, за яку боролися юні мрійники, - незалежну, соборну, демократичну. Україна пишається молодими героями. Пам’ять про них, як і та велична справа, за яку вони боролися, — невмируща.

 

29.01 у шкільний бібліотеці учні школи були ознайомлені з виставковими матеріалами  «Дотик Крутянського болю»

9 листопада - День української писемності та мови.

"З книжних слів набираємося мудрості й стриманості"

Нестор Літописець

Виставка довідкової та художньої літератури 

Подарунок бібліотеці від батьків

Інформація для батьків

б ібліотека для батьків - копия.pdf
Adobe Acrobat Document 753.2 KB

Заходи до Всеукраїнського місячника бібліотек

План роботи шкільної бібліотеки 2017-2018 н.р.

план роботи бібл..pdf
Adobe Acrobat Document 454.2 KB

День безпечного Інтернету

За ініціативою компанії «Microsoft України» 7 лютого 2017 року відзначається День безпечного Інтернету. Саме ця організація є засновником веб - ресурсу «Он-ляндія – безпека дітей в Україні»

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

Саме тому в Княжицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені заходи на тему «Безпечний Інтернет», а саме :випуск стін газет, бібліотека інформує, та проведення годин спілкування серед 1-11 класів "Безпечний Інтернет".

День Соборності

День Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня вдень проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західної Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

 

З огляду на те, що вороги хочуть пошматувати, розірвати нашу державу на декілька клаптиків, цей день дуже знаменна дата для нашої вітчизни. Україна велика, різна за віросповіданням та ментальністю, але українська нація це єдина, велика сім’я і ми будемо захищати нашу державу допоки нам вистачить сил. І поки ми разом, доти ми сильні і лише разом зможемо подолати ворога.

 

 Україна єдина!

Тематична виставка до Дня Соборності «Слався, Вітчизно, соборна та вільна!»

Народознавче виховання

Водохреща – це свято, що відзначається 19 січня, день, у який Христос хрестився й освятив воду.

Щоб зберегти пам'ять про наших предків, про їхні звичаї та обряди, вже стало традицією в нашій школі напередодні свята, отримувати благословення від архімандрита Іларіона, служителя сільського свято – Преображенського храму.

Окроплюючи свяченою водою учнів, педколектив та шкільні приміщення, священник вітає всіх зі святом Водохреща. Бажає присутнім здоров’я, благополуччя, наставляє на навчання та добрі справи учнів школи.

Бібліотечна виставка до Дня  жертв пам'яті  голодомору 1932 -1933 р.р.

Душа не має минулого часу, віку - вона завжди була й буде, молода і безсмертна.

Пролиті сльози за безвинно померлих -  то найкоштовніший скарб, ними очищуються наші душі, наше серце.

Через біль і сльозу ми по - іншому сприймаємо жах голодомору, біль іншої людини.

 

Міжнародний місячник шкільних бібліотек

В рамках   проведення міжнародного місячника шкільних бібліотекбуло організовано і проведено : 

- Бібліотечні уроки "Знайомство учнів 1-2 класів з шкільною бібліотекою".Запис читачів.

- участь у проведенні уроків мужності 

- конкурс на виготовлення кращої саморобної книжечки на тему :" Осінь золота". Задіяно учнів 2-4 класів.

Після підбиття підсумків маємо результати 

І місце  -Шаповал Іля учень 2-Б класу

ІІ місце - Вороніна Каріна учениця 3-А класу

ІІІ місце - Шайтанов Гліб учень 2-Б класу

Куценко Владиславу - ученицю 2 –Б класуза змістовне наповнення саморобної книжечки 

Вітер Софію - ученицю 3 –А класу за творче оформлення саморобної книжечки 

Метревелі Анастасію - ученицю 3 –А класу за тематичне оформлення саморобної книжечки

Шевель Олену - ученицю 3 –А класу за креативне оформлення саморобної книжечки 

Куявську Дар’ю -  ученицю 3 –А класуза сучасне оформлення саморобної книжечки 

Гнип Анну - ученицю 3 –А класу за дизайнерське оформлення саморобної книжечки 

Маляренко Анастасію - ученицю 2 –Б класу за творче оформлення саморобної книжечки 

Пастух Анастасію - ученицю 2 –Б класу за творче оформлення саморобної книжечки 

Мельниченко Діану - ученицю 2 –Б класу за творче оформлення саморобної книжечки

Пуленко Єлизавету - ученицю 3 –А класу за змістовне наповнення саморобної книжечки 

Крутія Дениса - учня 2 –Б класу за цікаве наповнення саморобної книжечки 

3 –А  та 2- Б класи -за активну участь у бібліотечному конкурсі на виготовлення саморобної книжечки

Урок пам’яті  трагедії Бабиного Яру

27  вересня 2016 року  у Княжицькій  ЗОШ І-ІІІ ступенів  пройшов « Урок  пам’яті  трагедії Бабиного Яру», метою   якого було розкриття змісту  та  наслідків  трагедії;виховування поваги  до тих  співвітчизників,  що віддали  і віддають  своє життя заради інших;  непримиренності  до насильства;   формування культури    міжнаціональних  відносин  у суспільстві.  До уваги   учнів  було представлено документальний фільм  «Що таке  Бабин  Яр?  Уроки  історії».

Україна від А до Я

До 25- річниці Дня Незалежності України у шкільний бібліотеці організована тематична виставка

Україна від А до Я.

Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і зрозуміло, мудрими талановитими людьми.

Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність.

 

Це його славні лицарі Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це такі відомі всьому світові діячі української культури, як Т.Г.Шевченко, Л. Українка, І. Франко, О.Довженко, М. Заньковецька, М.Лисенко.

 

 

З Днем Незалежності, Люба Ненько!

Всесвітній День книги і авторського права

У квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права,який щорічно відзначається з 1996 року.

 

«Хто полюбить книгу той далеко піде у своєму розвитку.

Книга врятує душу від здеревяніння»

Т.Г.Шевченко

Тиждень дитячої книги

  Всеукраїнський тиждень дитячого читання має багаторічні традиції. Започаткований у 1943 р. письменником Львом Кассилем під назвою «Книжкові іменини», він і до цього часу лишається святом дитини і книги.

 

  У незалежній Україні свято започатковано 22.02.1993 р.

( «Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги»).Проведення заходів цього тижня - чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і власне, бібліотеки – як скарбниці знань.

  Для учнів молодшого шкільного віку була проведена виставка «Царство дитячої книги».

  Також залюбки діти долучились і до роботи «Книжкові лікарі».

  Була цікавою і година інформації «Новини книги Гіннеса» для учнів середнього та старшого віку.

  Із захопленням діти обговорювали рекорди та задумувались, чи здатні вони на щось подібне.

 

  Гра подорож «Навколо світу сторінками періодики» наче уявна Машина часу перенесла в минулі часи,  а чарівне слово «поезія» відкрило паралельний світ, який знаходиться поруч з кожним.

   І, нарешті, за допомогою добрих чарівників – письменників діти мали змогу познайомитись зі своїми однолітками з країн світу. У мандри ми захопили з собою любов до книги, кмітливість, та почуття гумору.

   Останній день тижня був завершений написанням відгуку на прочитану книгу. У конкурсі взяли участь 34 учні 5-11 класів. Визначено найактивніших читачів.

 

  Головною метою тижня було зробити так, щоб діти поспішали на зустріч з доброю книгою і читали не лише очима , а й розумом і серцем.

Жовтень єднає шкільні бібліотеки

       Під таким гаслом розпочато місячник шкільних бібліотек у Княжицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. На початку місячника відбувся День відкритих дверей у бібліотеці школи для учнів, батьків, вчтелів, на якому було ознайомлено всіх бажаючих з історією  Міжнародного місячника шкільних бібліотек; представлено тематичну літературу, яка знайомить з символікою нашої держави.

Інша поличка знайомить з літературою, яка присвячена Броварському району та рідному селу Княжичі

(журнал "Княжичі").

Наступна, присвячена Дню українського козацтва. Викладена література для ознайомлення під назвою "Степ та воля- козацька доля" .

У 4-х та 7-х класах було проведено бібліотечні уроки"Довідковой апарат книги", "Як книги допомагають мені вчитися" .

 Долучились також учні школи і до акції "Подаруй бібліотеці книгу".

Всеукраїнський день бібілотек

30 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек був проведений ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ, на який запрошено учнів 1-4 класів:

  • Презентація шкільної бібліотеки: - "Мандрівка книжковим містом" (1-2 класи);
  • Година інформації: "Як книга прийшла до людей", "Навіщо берегти підручники" (3-4 класи)

Дітей було ознайомлено з шкільною біблотекою, її відділами, правилами користування літературою.

170-річчя І. Карпенко-Карого

29 вересня 2015 року було організовано тематичну виставку

"Майстер драми", присвячену

170 річниці з дня народження І. Карпенка-Карого.

Для ознайомлення було представлено авторські твори та творчий і життєвий шлях І.Карпенка-Кароого (Тобілевича).

 Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу

Ба́бин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва. Простягається від Кирилівської вулиці в напрямку вулиці Мельникова між Кирилівською церквою і вулицею Олени Теліги.

Перша згадка — у 1401, коли володарка цієї землі жінка-шинкарка («баба») продала її Домініканському монастирю. У XV–XVII ст. згадується також як урочище Бісова баба, Шалена баба.

Бабин Яр став всесвітньо відомим через масові розстріли, переважно євреїв, у 1941–1943 роках, здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни.

    До уваги учнів було представлено роман-документ А.Кузнєцова "Бабин Яр", в якому розглядаються болючі сторінки історії України. Ця пам`ять, зафіксована в книзі, ниі є не лише історичним джерелом, а й матеріалом для навчання і виховання підростаючого покоління.

Вікторина "Хто цей дерев`яний хлопчик?"

1. Яка була шапочка у Буратіно? (Смугаста)

2. Чи однакові були бубони на курточці? (Ні, темний і світлий)

3. Що було написано на дощечці у кота Базиліо? (Сліпий)

4. Із скількома костилями була Ліса Аліса? (З одним)

5. Кому писав свої вірші П'єро? (Мальвіні)

6. Скільки було монет у Буратіно? (П'ять)

7. Скільки коштував білет у цирк? (Чотири сольдо)

8. З чого була курточка у Буратіно? (З паперу)

9. Що ловив лікар Дуремар? (П'явок)

10. Ким був П'єро? (Поетом)

11. Хто такий Артемон? (Песик)

12. Хто така Мальвіна? (Дівчинка з блакитним волоссям)

13. Хто такий Карабас Барабас? (Директор театру)

14. Хто така Тартіла? (Черепаха)

15. Хто такий Папа Карло? (Батько Буратіно)

16. Яке речення писав Буратіно під диктовку Мальвіни? (А роза упала на лапу Азора)

17. Хто визволив Буратіно із комірчини? (Летюча миша)

18. Буратіно був одягнений в штани чи шорти? (Шорти)

19. Що їв Буратіно в харчевні? (Три скибочки хліба)

20. А що їли Карабас Барабас і Дуремар?  (Спагеті, м'ясо, вино)

21. Яку кару (покарання) придумав Карабас Барабас для Буратіно? («Однією рукою покладу, другою прихлопну, і буде мокре місце»)

22. А Дуремар яке придумав покарання? (Напустити дюжину п'явок)

23. Де сидів Буратіно? (В глечику)

24. Як дізнався тайну ключика Буратіно? (Підслухав)

25. Де були чарівні двері? (В комірчині у Папи Карло)

26. За скільки грошей продав Буратіно Азбуку? (За чотири сольдо)

27. Коли Карабас Барабас ставав добрим? (Коли чхав)

28. Як Буратіно зробив, щоб Карабас Барабас чхав? (Дмухнув у вогнище)

29. В яку країну вели його кіт і лисиця? (В країну Дурнів)

30. Що було б з грошима, якщо їх у цій країні посадити? (Виросло б дерево з монетами замість листя)

31. Які чарівні слова треба було говорити, саджаючи гроші? Який виконати ритуал? (Покласти монети, посолити, полити, засипати і сказати: фрекс, кекс, бекс)

32. Коли б виросло дерево? (Вранці)

День української писемності

7 листопада у рамках святкування Дня української писемності учні 6-Б та 7-А класів під керівництвом учителя української мови та літератури Мазій Є.В. презентували літературно-музичну композицію "Розвивайся рідне слово"

Дев`ятикласники підготували цікаві тематичні газети про братів Кирила та Мефодія, а також Нестора-Літописця, з іменами та діяльністю яких міцно повязано виникнення та розвиток української писемності.

Подаруй бібліотеці книгу!

Вже стало традицією проводити бібліотекою щорічну "Подаруй бібліотеці книгу!".

Діти із задоволенням прийняли участь та подарували 58 книжок для рідної бібліотеки.

Найбільше книжок подарували 1-А, 1-В, 2-Б та 2-А класи.

Дякуємо всім небайдужим!!!

Шкільна бібліотека завжди радо відкриває свої двері для своїх читачів.

Акція "Подаруй бібліотеці книгу!"

У зв`язку з проведенням Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек з 7 по 30 жовтня у Княжицькій шкільній бібліотеці проводиться акція для 1-11 класів "Подаруй бібліотеці книгу!".

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Щорічно в системі освіти, з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в Україні, з 01 по 31 жовтня буде організовуватися Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. НАКАЗ МОН від 12.08.2014р. №931
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проводитимуть щорічно і триватиме він із 1 по 31 жовтня у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек.
Перший Місячник проходитиме під гаслом: «Шкільна бібліотека — стратегічний партнер освіти». Метою Місячника є об’єднання духовних ті інтелектуальних ресурсів України для розвитку вітчизняних шкільних бібліотек як каталізаторів процесів виховання, освіти та розвитку дітей та юнацтва.
Для утвердження значення бібліотеки на обласному рівні рекомендують організувати різноманітні заходи:
• тиждень популяризації дитячого читання «Час читати» за участю видавців, письменників, батьків, бібліотекарів;
• конкурси на краще гасло та логотип до Місячника;
• висвітлити проведені заходи у ЗМІ;
• нагородити кращих шкільних бібліотекарів грамотами, подяками.
На вибір навчального закладу можна провести такі заходи:
• екскурсії-ігри;
• дні дозвілля;
• зустрічі з письменниками;
• презентації нових видань;
• літературні аукціони;
• театралізовані вистави художніх творів;
• літературні вікторини;
• бібліотечні уроки;
• дні інформації;
• відео- та web-перегляди;
• підготувати тематичні виставки літератури.

Для успішного проведення Місячника журнал «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» підготував методико-бібліографічні матеріали до відзначення Міжнародного місячника шкільних бібліотек «Жовтень єднає шкільні бібліотеки», де автор Валентина ЗДАНОВСЬКА, заступник головного редактора журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» діляться досвідом організації різноманітних нетрадиційних заходів на базі бібліотеки, виховання інформаційної культури учнів, практикою популяризації книжки тощо.

«Образ жінки в творчості Т.Г. Шевченка»

06 березня 2014 року учні Княжицької ЗОШ І – ІІІ ступенів зібралися в актовій залі школи на літературно-музичну композицію «Образ жінки в творчості Т.Г. Шевченка»,

яку підготували учні 7- Б та 9 – Б класів під керівництвом учителя української мови та літератури Вітер Н.М.

Поряд з величними постатями героїчних борцiв, народних месникiв, поряд з iсторичними дiячами визвольного руху у творчостi Т.Г. Шевченка проходить прекрасний своєю моральною силою й чистотою образ трудящої жiнки-матерi, сестри, дiвчини, коханої.  Такого полум'яного культу материнства, - писав М.Т. Рильський, - такого апофеозу жiночого кохання i жiночої муки не знайти, мабуть, нi в одного з поетiв свiту. Нещасний в особистому життi, Шевченко найвищу i найчистiшу красу свiту бачив у жiнцi, в матерi".  В образі жінки Тарас Шевченко традиційно втілює узагальнений олюднений образ України.

До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка

Пам `ятники Т.Г.Шевченка

Дітям про Т.Г.Шевченка

З`явилися нові надходження!!!

Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт - ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються в нашому виданні.

Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам`ятки - Кам`яну Могилу і Херсонес Таврійський, 

ДАЛІ >>>>

День української писемності та мови.

  9 листопада — День української писемності та мови

 У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця

Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.
        У 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляє близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.
        За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року українську мову вважали рідною 67,5% жителів України, що на 2,8% більше, ніж за даними перепису 1989 року. Російську мову визначили як рідну 29,6% населення, у порівнянні з минулим переписом населення цей показник знизився на 3,2%. Частка інших мов, які були вказані в якості рідної, становила 2,9%.
        Правову основу мовного законодавства України складають - Закон УРСР „Про мови в Українській РСР”, Конституція України (ст.10), Закони України "Про національні меншини в Україні", "Про освіту", "Про інформацію", "Про телебачення і радіомовлення", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про видавничу справу" тощо. Таким чином, законодавча база в Україні з цього питання відповідає загальноприйнятій світовій практиці й узгоджується з відповідними міжнародно-правовими актами.
        Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім'ї. Про це свідчить і наявність архаїчної лексики, і деякі фонетичні та морфологічні риси, які зберегла наша мова протягом віків. Давність української мови доводили ряд вітчизняних та зарубіжних учених: Павел Шафарик, Михайло Красуський, Олексій Шахматов, Агатангел Кримський та ін.
        Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох - від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, своїх визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника. Мають і свою велику (вже не тільки оригінальну), а й перекладну літературу.
        Про її давність свідчать і реліктові фольклорні твори, особливо календарно-обрядові пісні.

Відкриття нової бібліотеки

На початку вересня 2013 р. у Бірмінгемі (Великобританія) відбулось урочисте відкриття нової сучасної бібліотеки, повідомляє сайт голландського архітектурного бюро Mecanoo, що спроектував будівлю.

 

Бібліотеку зводили протягом 3-х років за проектом архітектора Франсіни Хубе. Десятиповерхова будівля оснащена підземним амфітеатром, садами на даху і візерунковим фасадом з металевих кілець. Загальна площа англійської бібліотеки складає 35 тис м2. Довжина полиць - 24 кілометри. Її фонди налічують понад 1,5 мільйона одиниць зберігання. Бібліотека зможе обслуговувати близько 10 тис. відвідувачів щоденно. В цілому на зведення нової будівлі було виділено 189 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 290 млн. дол. США).

 

 

Пересопницьке Євангеліє

 

Нещодавно виповнилось 457 років із дня написання останньої сторінки книги.

Багато матеріалів, статей та досліджень було присвячено Пересопницькому Євангелію – найвидатнішій пам’ятці мови та письменства України.